Project OW

Manifest Projektu

Táto stránka bude venovaná ProjekuOW (OwnWay). Tento projekt nie je ani obhajobou, ani nechce slúžiť ako zhadzovanie, či robenia zlého mena softwéru, ktorý je dostupný „len“ ak si ho kúpite. Chcem len ukázať aké možnosti existujú, ak vám náhodou takýto program vypíše „Skúšobná doba sa skončila“ a vy prosto nemáte peniaze na to, aby ste si tento program kúpili. Ale (Existuje tu ešte nelegálny spôsob stiahnutia programu s využitím „cracku“) ak sa Vám nechce tento spôsob(tak ako mne) využívať, ukážem vám aké skvelé možnosti ešte máte.

Tieto programy nie sú zväčša vytvorené pre programátorov, či vývojarov(česť výnimkam), ale pre bežných ľudí (s bežnými požiadavkami) niekedy vyhovujú oveľa viac, pretože nemajú zbytočne veľa nastavení, ktoré aj tak nikdy nepoužijú a o ktoré v konečnom dôsledku ani nestoja.

Stojí tu za zmienku aj to, že tu budem dávať programy vlastné i cudzie, ktoré budú slúžiť na všetko. Osobitnú časť programov budú zaberať programy na úpravu pracovnej plochy v OS-och Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Linux Ubuntu (pracujem vo verzií 10.10).

Na tomto blogu budem uverejňovať len nové články ku témam, ktoré som už vytvoril, tie nebudú potom odkazovať na stiahnutie, ale na mojú stránku, kde si ich potom môžete stiahnúť i prezrieť obrázky, ktoré nascreenujem vo Virtual Box-e. Budem takto napomáhať ku šíreniu OpenSource myslenia.

Stránka bude hotová niekedy uprostred Marca(2011), dovtedy budem dočasne na blog uverejňovať aj screeny(v rozumnej veľkosti, aby som neprekročil tarifu blogu) aj odkazy na stiahnutie. Stránku pripravujem v spolupráci s kamarátmi a spolužiakmi z TU v Košiciach na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky, preto im patrí veľká vďaka.(Ich mená budú uverejnené pod článkami, ktoré napísali.)

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek